Vířivka jako regenerace pro sportovce

79601440 1069197976758250 5417513846996729856 n

Vířivka jako regenerace pro sportovce

 Pravidelný pohyb je pro naše tělo velmi prospěšný a měl by být každodenní samozdřejmostí. Ikdyž je pohyb pro lidské tělo nepostradatelný, ne vždy nám pomůže k tomu, abychom se cítili dobře, aneb ne nadarmo se říká:  sportem k trvalé invaliditě. Především pro vrcholové sportovce nebo fitness trenéry je velmi důležitá regenerace, kterou můžeme dosáhnout právě pobytem ve vířivce nebo v sauně.

O naše tělo musíme pečovat po všech stránkách. Po každém tréninku, nebo alespoň jednou týdně, bychom si měli dopřát dávku relaxu pro regeneraci tělesného i duševního zdraví. Ne všichni milují saunu, o které jsme psali v předešlém článku, a proto můžeme zvolit druhou variantu, tedy vířivku. Navíc vířivka zlepšuje celkový efekt z tréninku a uvolňUJE svaly.

Vířivky Hydropool mají speciálně navržený program pro sportovce. Jelikož se doporučuje po každém cvičení odpočinek celého těla, i naše vířivky mají speciální program - sports recovery - trvající 35 minut a je rozdělený do čtyř fází, které jsou speciálně navržené tak, aby se promasírovalo celé tělo. 

1. fáze je dlouhá pět minut a nachází se v zóně 1, tedy v jádru vířivky. Trysky, které se jsou umístěné z každé strany naší páteře, jemně masírují hluboké paraspinální svaly. Tyto svaly podporují páteř a umožňují provádět celou řadu pohybů, proto je tato masáž velmi účinná a to především pro atlety. 

2. fáze je protiproudová. Naše pánev může bránit toku krve zpět do srdce a to díky přemnožení toxinů v nohách. Je velmi důležité uvolnit toto místo, aby krev mohla proudit bez překážek zpět, a také vytvořit podtlak na pánev a tím eliminovat toxiny. Druhá fáze se nachází v zóně 2, masíruje především spodní část těla a uvolňuje napětí, které může bránit v prokrvování těla.

3. fáze se nachází ve stejné zóně jako ta předešlá. Je to nejdelší část celého procesu, která trvá dvacet minut. V této fázi budou relaxovat naše nohy. Nohy si natahneme před sebe. Tato masáž ve vzduchovém módu nám nohy velmi odhlehčí a aktivuje krevní oběh. Vodní trysky budou dále masírovat spodní část těla a umožňovat i masáž celého těla. 

Světla ve vířivce se nám rozsvítí a cirkulují prostřednictvím barev, aby jsme mohli dosáhnout stavu naprosté pohody. Po tomto programu se nám rozsvítí jen červená barva, která skvěle ovlivňuje naší vitální energii.

4. fáze se jmenuje reflexní a je dlouhá 5 minut. Po uvolnění celého těla následuje poslední , uvolnění nohou. Tyto trysky hloubkově promasírují a prokrví chodidla, které jsou většínou nejvíce zatěžovanou částí těla při sportu a proto je velmi důležité na ně nezapomenout při naší regeneraci. 

Joomla SEF URLs by Artio
Napište nám!

Chcete znát cenu, možnosti financování či zaslat více referencí?
Nebo si domluvit návštěvu našeho showroomu?

Neváhejte nám položit jakýkoliv dotaz!

Copyright © 2019
Canadiana s.r.o.
Created by: Weboo Marketing and Technology
Hydropool spas s.r.o.