„Lidé relaxují doma, ven se jim nechce“

ZLÍN Pro spoustu lidí jsou domácí vířivky něčím neznámým, cestu k
zákazníkovi si pořád hledají. „Pořád jsme na začátku. Lidé znají zabudovaný
bazén, nadzemní bazén, nafukovací vířivky, ale co dokáže nabídnout
kanadská vířivka nebo swim spa, to vůbec netuší,“ říká obchodní ředitelka
zlínské společnosti Hydropool Spas Lenka Holá.

Zlínská společnost Hydropool Spas je už 20 let výhradním českým zástupcem kanadské firmy Hydropool, která vyvíjí a vyrábí vířivky či bazény a používá stejnou tepelnou izolaci jako NASA.


Jak se zlínská firma dostane ke kanadským vířivkám?
Začalo to stavbou rodinného domu na Mezihoří, kam si majitel firmy tehdy instaloval dvě vířivky a stavebnicový bazén. Každá návštěva o to měla zájem a vznikla poptávka. Ke značce Hydropool jsme se dostali už společně o několik let později, protože jsme hledali produkt, který obstojí v Evropě, jeho výrobce je současně vývojářem a hlavně drží slovo. Podmínky jsou, laicky řečeno, držet k vanám servis a budovat úroveň prodeje i dodávek, jakou si klienti zaslouží.

Takže zákazníci z celé republiky jezdí do Zlína?
To ne. Měli jsme síť prodejců ve velkých městech a dosud s některými
spolupracujeme, ale teď se snažíme jít cestou značkových showroomů a ty jsou
jen dva – v Říčanech u Prahy a ve Zlíně. Tam si lidé mohou vše vyzkoušet a to
jim každý nenabídne. Abyste totiž pochopili ten rozdíl, musíte si vanu vyzkoušet.

Jak rozšířený je u nás trh s luxusními vířivkami a je těžké se na něm prosadit?
Konkurence je velká. Je vidět, že jsme v srdci Evropy a každý může mít to, co doopravdy chce. Nejlepší reklama je osobní zkušenost zákazníka, který ji předá dál. Vyzkoušeli jsme prodávat i vířivky z Číny, které jsou levnější, ale hodnota či kvalita tam byla jiná.

Vířivky ze Zlína
Zlínská společnost Hydropool Spas prodává desítky vířivek a swim spa ročně po celé České republice, také poskytuje servis. Na snímku vlevo její obchodní ředitelka Lenka Holá.
Foto: Zdeněk Němec, MAFRA, a Archiv Hydropool Spas

Lišíme se od zbytku Evropy?
Evropský trh je rozdělený od Německa na východ a na západ. Západní země mají vyšší příjmy a odbyt je tam daleko vyšší než u nás. V Německu si zákazníci obvykle vířivku koupí hned. V Kanadě je to stejné. U nás to tak ale není.

Jaký je důvod?
Kvalitní vířivka stojí v průměru 250 tisíc korun, což v našem prostředí není málo. Hodně lidí srovnává pouze cenu, nevidí hodnotu věci a nakupuje ve slevách, často domnělých. Věřím, že když se zvýší průměrný příjem a vyděláme na vířivku třeba za 3-4 měsíce, klientů přibude. A pro nás bude mnohem jednodušší jim hodnotu tohoto výrobku vysvětlit.

Kdo je váš typický zákazník?
Člověk, který myslí na své zdraví nebo na své blízké, často hodně aktivní, který chce od života maximum. Naši zákazníci mají tuto investici často velmi dobře promyšlenou. Hledají produkt, který je prověřený léty zkušeností a je prakticky bezúdržbový s dlouhodobou životností. Mnohé naše vířivky už fungují čtvrt století bez zásadních problémů.

Mají lidé přehnané požadavky, nebo jsou spíše skromnější?
Češi mají vytříbený vkus, milují věci dotažené do detailu, dbají na provozní náklady a chtějí, aby věci dobře fungovaly. Spolupracujeme s předními dodavateli, abychom uměli zajistit kompletní realizaci – od stěhování, stavební přípravy přes práci designérů po obklad terasy, originální stěrky, zahradní úpravy a různé doplňky.

Viděla jsem i stavbu bytového domu, kam jste bazén přesunovali jeřábem ještě v době výstavby. To je běžné?
To bylo v sedmém patře novostavby v Praze, kam jsme umisťovali swim spa, které pak stavbaři zakryli skleněným přístřeškem. Ale to už je potřeba řešit v době výstavby a projektování kvůli nosnosti stropů, protože swim spa má větší rozměry a voda v něm je těžká. Teď jsme také dokončovali projekt pro bytový dům, do něhož jsme dodávali hodně saun, vířivku i wellness pro obyvatele domu.

To před deseti lety asi zvykem nebylo...
Ne v takové míře. Teď už lidé čím dál více přicházejí na to, že je dobré kromě práce také relaxovat a že je nejlepší mít odpovídající prostředí po ruce, takže nejlépe doma. Když jste unavená, tak se vám nechce ani ven, ani mezi lidi. Chcete mít klid a soukromí a v tu chvíli je domácí vířivka nejlepší investice.

Jaký je rozdíl mezi vířivkou a bazénem?
Vířivka je určená na masáž a osobní terapii, v bazénu označovaném jako swim spa můžete provozovat i vodní cvičení. Hodí se na malou zahradu, má trvale teplou vodu, je vybavený na masáže, plavání i na vodní cvičení. To je na trhu v dnešní době nejvíc, co můžete mít. Ale zákazníci to nevědí, protože od bazénu nečekají nic víc než nádrž na plavání.

Chodí za vámi i lidé se zdravotními problémy?
Máme zákazníka, který má postiženého syna a potřeboval pro něj vířivku, ve které se uvolní. Pravidelně ho koupou a vzhledem k tomu, že je na vozíku, tak mu tím velmi zkvalitnili život. Další klient trpěl velkou nadváhou a potřeboval uvolnit klouby. Swim spa má patnáct let a je velmi nadšený.

Jsou vířivky sezonní záležitostí?
To ne, kanadské vířivky fungují celoročně. Venkovní a pochopitelně i vnitřní.

Jak náročná je jejich údržba?
Obecně hodně, protože voda v ní je teplá, je jí málo a rychleji se kazí. Máme ale samočisticí systém, jenž je léta používaný na velkých bazénech, kdy filtrace bere nečistoty z hladiny i ze dna. Takže voda je mechanicky stoprocentně udržovaná a čtyřikrát za hodinu je přehnaná přes filtr. Chemicky dezinfikujete vodu třeba chlorem či pomocí solničky nebo ozonátoru. Když vanu používá jen rodina, tak se těmito kroky udrží úplně bez problémů. Devadesát procent vířivek na trhu je navrženo tak, že filtr bere vodu jen z hladiny přepadem a to je velký rozdíl. Mám zkušenost s vířivkou, ve které jsme vodu neměnili patnáct let, pouze dopouštěli, a byla čistá, živá.

Kam současný vývoj vířivek směřuje?
Největším trendem ve světě vody je kombinace plaveckého bazénu a vířivky. Tento bazén by měl být hlavně vaším osobním trenérem. Můžete v něm denně rekreačně i kondičně plavat, cvičit, běhat, relaxovat, a přitom díky vestavěné technologii měřit spálené kalorie. V teplé vodě je z pohybu úplně jiný pocit než na suchu nebo v běžném bazénu.

Napište nám!

Chcete znát cenu, možnosti financování či zaslat více referencí?
Nebo si domluvit návštěvu našeho showroomu?

Neváhejte nám položit jakýkoliv dotaz!

Copyright © 2019
Canadiana s.r.o.
Created by: Weboo Marketing and Technology
Hydropool spas s.r.o.