Nejčastější dotazy

Koupě vířivky či swim spa je obvykle záležitostí delšího rozhodování. Abychom vám rozhodnutí usnadnili, sepsali jsme pro vás odpovědi na otázky, které často dostáváme.

Pokud jste odpověď na vaši otázku v našem přehledu nenašli, neváhejte nás kontaktovat mailem nebo skrze formulář.

Kolik stojí vířivka?
Velmi záleží na tom, co si pod pojmem vířivka představujete právě Vy, jaká je ta Vaše představa o jejím provozu, vlastnostech a využití. Vířivky se dají pořídit stejně jako auta levně na úkor technické kvality, za cenu přiměřenou kvalitě i relativně hodně draho, pokud jde o prestižní značky nebo speciality.

Čistě rámcově nová vířivka z akrylátu s vybavením začíná na ceně 100-200 tis. jako levná a zaručeně čínského původu. Teprve od ceny 200 tisíc nahoru můžete očekávat zajímavá technická i designová řešení a kvalitního výrobce. Průměrná cena dobře vybavené vířivky schopné nabídnout vše, co dnes vany umí, je okolo 350 tis. Kč.

Důležitější než samotná číslovka ceny je hodnota věci, kterou platíte, proto je dobré s námi hovořit, vzájemně se poznat, svěřit nám své představy i obavy a my se pokusíme s Vámi najít to nejvhodnější pro Vás.
Je lepší mít vířivku venku nebo uvnitř?
To záleží na Vašich osobních preferencích a prostoru, který máte k dispozici. Obě varianty jsou možné a mají svůj smysl i půvab. Technicky jsou vířivky stavěny na nejtvrdší kanadskou zimu.  
Kolik stojí provoz vířivky?
To záleží na tom, jak často ji využíváte. Náklady na provoz vyhřívání a filtrace nepřesáhnou 300 Kč/měsíc, při chodu masážních čerpadel a odklopeném krytu denně například 2 hodiny je pak provozní náklad v průměru v rozmezí 500-1000 Kč/ měsíc.

Značka Hydropool věnuje velkou pozornost právě energetické náročnosti svých výrobků a je zařazena mezi první 3 energeticky nejefektivnější vířivky světa, potvrzeno Kalifornskou energetickou komisí. Více informací najdete v popisu unikátní technologie zvané tepelný zámek.
Kolik energie spotřebuje vířivka za měsíc?
Každá vířivka spotřebovává elektrickou energii na cirkulaci vody přes filtraci, na ohřev vody a na chod atrakcí jako jsou světla, masážní čerpadla a vzduchové čerpadlo. Z toho je jasně patrné, že fixní číslo nelze říci, je to závislé na mnoha proměnných, kde je vana umístěna, jak často je využita, jak pečujete o vodu a jakou máte vyřízenu cenovou sazbu od dodavatele energie.

Hydropool se soustředí na úspory na úrovni tepelné izolace skeletu a zakrytí hladiny, aby byl únik vytvořeného tepla co nejmenší, ale i na energetickou efektivitu masážních čerpadel, takzvaný evergreen program, i na jejich tichý chod. Masážní čerpadla Hydropool spotřebovávají v průměru 39W/m3 přečerpané vody, zatímco v oboru je průměr 53 W/m3, tedy o 27% lepší výsledek.  
Je možné vířivku zabudovat do země? Je lepší vířivka zabudovaná nebo na povrchu?
Správná úvaha, částečným nebo úplným zabudováním do země (podlahy, terasy), si zajistíte pohodlnější přístup do vířivky – nemusíte nahoru, pouze dolů po vestavěných schodech, které jsou s protiskluzovou úpravou součástí každého Hydropool modelu.

A značka Hydropool je jednou z mála výrobců, která vířivku připraví pro zabudování už při objednávce bez kabinetu a cenu kabinetu odečte. K vaně je pak v šachtě lepší servisní přístup, než přes obklad.  

Vířivka na povrchu může být ozdobou každé zahrady, altánku nebo terasy a její montáž i případná výměna za novější model je nejjednodušší a nejlevnější, stačí pouze pevný a rovný podklad + přípojka elektřiny.   
Nabídnete mi dodání na klíč včetně stavebních úprav, okolní terasy, zahradních úprav?
Ano, spolupracujeme s řadou spolehlivých a kvalitních partnerů, pomocí fotogalerie realizací Vás inspirujeme a pak společně s Vámi nebo s designéry navrhneme to nejlepší pro Vás. Pro splnění Vašeho snu potřebujeme nejvíce ze všeho hodně hovořit o Vaší představě, vizi nebo snu, co od toho očekáváte a co by vás potěšilo, z čeho máte obavy a co je to nejdůležitější právě pro Vás.
Musím ve vířivce používat pouze chlor?
Chlor je nejdostupnější, nejběžnější a nejjednodušší desinfekce vody, jaká existuje. Pokud vodu udržujete na správných hodnotách pH a desinfekce, není vůbec desinfekce ve vodě poznat. Zapáchá totiž chlor pouze ve vysoké koncentraci nebo chlor vázaný, který vzniká navázáním nečistot na chlorové molekuly, které ve vodě zůstávají a lze je z vody dostat pouze ředěním/dopouštěním čerstvé vody.

Pokud nemáte chlor rádi, lze ho nahradit moderními bezchlorovými přípravky nebo generátorem desinfekce z mírně slané vody. Každá úprava však vyžaduje na počátku důkladné seznámení s postupy a trpělivost, bezchlorová úprava je vždy nákladnější a citlivější na výkyvy přísunu znečištění nebo jiné chemikálie. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.
Může být ve vířivce slaná voda?
Slaná voda ano, mořská sůl ne. Je potřeba správně chápat, že sůl do horkých lázní musí být speciální a že sama sůl nestačí. Hydropool používá generátor desinfekce na bázi bromu, tedy sůl NaBr v přesné koncentraci. Příjemné je, že sledujete přímo na displeji, jaká je kvalita vody – úroveň desinfekce lázně nebo potřeba dodání soli.
Máme tvrdou vodu, bude to problém?
Tvrdá voda je častý jev a je třeba s ní počítat dopředu. Některou vodu stačí upravit změkčovačem, jindy, hlavně u studniční vody, je lepší dodat vodu z jiného zdroje. Voda musí být v kvalitě vody pitné a z vodovodního řádu už je tvrdost před-upravená. Problémy typu zabarvení vody vznikají, pokud je vysoký obsah manganu nebo železa.
Jak často se musí o vířivku pečovat?
Je dobré, pokud si zvyknete jednou týdně zkontrolovat čistotu vody, propláchnete filtrační kartuši, vyčistíte košík skimmeru a hladinovou linku a dopustíte vodu do správné výšky hladiny. Práce Vám u Hydropoolu zabere maximálně 10 minut a budete vědět, co se s Vaší vířivkou děje.
Jak často se vyměňuje filtrační vložka?
Záleží, na kvalitě vody a jak se o kartuši staráte. V praxi může vydržet rok nebo až pět let. Můžete mít doma schovanou jednu náhradní.
Jak často je třeba vířivku dopouštět nebo měnit vodu?
Pro dobrý pocit můžete vodu měnit 1 za půl roku nebo podle aktuálního stavu. Opět záleží na četnosti využití a Vaší péči. Pokud je voda čistá a ve špičkové kvalitě, stačí její ředění dopouštěním vycákané vody. Udržovat dobrou hladinu musíte průběžně podle potřeby, proto je dobré mít připravenou hadici v blízkosti.
Lze vyřešit vypouštění a dopouštění vany automaticky?
Automatické dopouštění a vypouštění u domácích vířivek nedoporučujeme, je to nákladné a složité řešení, které není potřeba. Automatické dopouštění se instaluje do expanzních nádrží přelivné vířivky, takže pokud je toto Vaše priorita, můžeme Vám nabídnout komerční řešení.
Jak dlouho trvá, než se nahřeje voda ve vířivce po napuštění?
Příprava nově napuštěné vany trvá zhruba 24 hodin, než se voda nahřeje z běžných 8°C na příjemných 36°C a přefiltruje. Pokud Vás neděsí nižší teplota, je to výrazně dříve, počítejte hodinu na 2°C.
Jak je to se servisem a náhradními díly?
Výrobce Hydropool buduje světovou síť distributorů, kteří jsou vyškolení k poskytování záručního i pozáručního servisu a mají přístup k náhradním dílům i na 20 let staré vany a také k informacím. Nákupem této značky tedy nemusíte mít strach, že byste zůstali sami.
Jaké jsou záruky?
Hydropool poskytuje nadstandartní záruky, 10 let na skelet, 5 let na akrylát a 3 roky na vybavení a rozvody. Na termokryt a těsnící kroužky je záruka 2 roky. Záruka každé vířivky je registrovaná přímo u výrobce ke dni předání a převzetí.
Může být vířivka na střešní terase?
Pokud má konstrukce, kde má být vířivka umístěna, nosnost 400 kg na metr čtvereční, pak ano. Nosnost konstrukce je nutné určit nebo naplánovat statikem.
Projde některý model vířivky dveřmi šíře 80cm?
Jediný model přizpůsobený pro vnesení dveřmi je Hydropool 395 ve snížené výšce. Snížená výška je 76 cm, kdy je ubrané z původních 89 cm na prostoru pro nohy, takže zůstává plnohodnotné lehátko i pohodlné křesla s dostatečnou hloubkou. Každé stěhování do interiéru je však dobré předem naplánovat a prověřit, zda je vnesení možné. Rádi se přijedeme podívat přímo na místo k Vám.
Jaké jsou požadavky na podklad pod vířivku?
Pod vířivku potřebujete pevný a vodorovný podklad. Ideální je betonová deska, ale i na dlažbu nebo terasu s dostatečnou nosností lze vířivku umístit. Pokud vířivku zapouštíte, je nutné vytvořit betonovou šachtu s havarijním odvodněním a servisním přístupem z jedné strany.
Jaké jsou požadavky na elektrickou přípojku k vířivce a jištění?
Pro vířivku je nutné připravit samostatnou elektrickou přípojku přímo z domovního rozvaděče s 3-polovým jističem 20 A, charakteristika C a chráničem 25A/ vypínací proud 0,03A/. K prostoru pro vířivku přiveďte kabel CYKY 5x4mm2 + zemnící drát 6mm2. Doporučujeme třífázové připojení, ale výjimečně je možnost připojení na jednu fázi (po konzultaci a proměření).
Můžu použít vodu ze studny?
Pokud je voda pitná a není nadměrně obsažen mangan nebo železo, pak je vše v pořádku, jen je nutné předem upravit tvrdost vody.
V čem je Hydropool lepší než konkurence?
Hydropool se trvale věnuje vývoji a udává směr v oboru. Hlavně se zaměřuje na ergonomii a hydromasáž i vysokou kvalitu provedení a nízké provozní náklady, aby každá vana poskytnula především pohodlí a zdravotní účinky a nepřidávala starosti. K hlavním přednostem patří pohodlný vstup, hluboké sezení a ležení, velký prostor pro nohy, trysky navržené fyzioterapeutem, wellness programy, zásobník na led, patentované vodopády přes polštářek, lymfo-masáž nohou, sekvenční masáž zad, tlaková filtrace a dnové sání, tepelný zámek atd.

Vyzkoušejte vany Hydropool osobně u nás na showroomu a udělejte si vlastí názor.

38 let

zkušeností

Wellness

patentované programy

Záruka

přímo od výrobce

Kanadská

kvalita
Napište nám!
Pro zaslání ceníku nás neváhejte kontaktovat.
Copyright © 2018
Hydropool spas s.r.o.
#AGENTura Weboo
Hydropool spas s.r.o.