NEJEN Podzimní saunování

Podzim je měsíc, kdy je naše tělo oslabené a potřebuje regeneraci. Všude kolem nás je spoustu bakterií a virů, ale jak se proti nim efektivně chránit? Vitamíny, zdravá strava, pohyb..to jsou skvělé tipy. Ale náš zaručený podzimní rituál je saunování.

Saunování působí velmi blahodárně na naše tělo, pokožku, mysl a pomáhá nám vybudovat silnou imunitu. Je to skvělý preventivní účinek proti alergiím, infekcím horních cest dýchacích, používá se k prohřátí kloubů a k lepšímu prokrvení končetin. Pro podzimní chmury je sauna také perfektní, protože působí velmi blahodárně na psychiku člověka.

Saunování je skvělé jak pro dospělé, tak i pro děti - především pro budování dětské imunity. Saunování můžete využít také jako skvěle strávený čas pohromadě s celou rodinou. Nicméně děti potřebují delší čas k adaptaci. Z mé vlastní zkušenosti vím, že to chce trpělivost a nečekat od první návštěvy sauny zázraky.

Saunování by mělo probíhat jednou týdně a ideálně v sauně finské, protože ta nejlépe ovlivňuje náš imunitní systém. Se saunováním bychom měli začínat pozvolna a rozhodně nedělat nic co nám je nepříjemné. V sauně je ideální zůstat 10 až 15 minut, ale záleží na konkrétním jedinci.

Chcete zahnat všechny podzimní chmury? Naše firma Hydropool Vám zrealizuje vysněnou saunu podle Vašich představ! Saunování si pak budete moci užívat nejen na podzim. Zabudujte si saunu přímo domů nebo na Vaši zahradu. 

Saunovací rituál od mé kamarádky Jeleny

The real Russian Fired Sauna – Pravá ruská dřevěná sauna, aneb metličkování

Metličkování se hojně používá v Rusku, tedy v ruské banje. Používají se zejména březové větvičky, ale mohou to být i větve z listnatých či jehličnatých stromů. Větvičky sbíráme podle ročního období nebo podle fází měsíce. Je mnoho aspektů, které na sbírání mají vliv. Nejlepší je sbírat metličky na jaře, protože obsahují největší množství účinných látek. 

Díky větvičkám se do prostředí sauny dostávají přírodní vůně, které působí jako příjemná aromaterapie, a tento efekt má i svůj terapeutický účinek. Metličkování je velice prospěšné pro celkovou regeneraci a imunitní systém.

Hlavní zásada je metličku před použitím ponořit na 5 až 10 minut do horké vody. Poté ji vložíme do sauny a necháme prohřát. Profesionálové větvičky opakovaně suší a namáčejí, aby měly co nejlepší vlastnosti. 

Po prohřátí můžeme začít s rituálem.

Začátečníci by měli zkusit nejprve maximálně 5 minut v sauně a pak ochlazení. Pokud se cítíme dobře a nemotá se nám hlava, můžeme opakovat znovu.Při pobývání v sauně bychom měli mít nohy nahoře a relaxovat.

Při druhém vstupu do sauny můžeme vzít metličky do rukou a mávat s nimi, popřípadě se snimi šlehat po těle. Tak rozvíříme vůni a účinek bude o to efektivnější. Pokud se stále cítíme dobře, na potřetí si vezmeme větvičku z druhé strany a masírujeme si s ní tělo. Vždy začínáme od nohou a postupujeme pomalu nahoru až k obličeji. Tímto naše tělo prokrvíme na maximum. Tato poslední fáze je doporučena pro pokročilé.

Má kamarádka Jelena si takto buduje imunitu celý rok a saunový  ceremoniál si velice užívá s celou rodinou.

Pokud byste ceremoniál zkusili, můžete nám zaslat Vaše fotografie! Nebo máte svůj osvědčený ceremoniál? Neváhejte nám o něm napsat.    

Pokud byste si přáli mít doma nebo na Vaší zahradě saunu, neváhejte nás kontaktovat a my Váš sen rádi zrealizujeme.

Joomla SEF URLs by Artio
Napište nám!

Chcete znát cenu, možnosti financování či zaslat více referencí?
Nebo si domluvit návštěvu našeho showroomu?

Neváhejte nám položit jakýkoliv dotaz!

Copyright © 2019
Canadiana s.r.o.
Created by: Weboo Marketing and Technology
Hydropool spas s.r.o.