Vířivka jako regenerace pro sportovce

79601440 1069197976758250 5417513846996729856 n

Vířivka jako regenerace pro sportovce

 Pravidelný pohyb je pro naše tělo velmi prospěšný a měl by být každodenní samozdřejmostí. Ikdyž je pohyb pro lidské tělo nepostradatelný, ne vždy nám pomůže k tomu, abychom se cítili dobře, aneb ne nadarmo se říká:  sportem k trvalé invaliditě. Především pro vrcholové sportovce nebo fitness trenéry je velmi důležitá regenerace, kterou můžeme dosáhnout právě pobytem ve vířivce nebo v sauně.

O naše tělo musíme pečovat po všech stránkách. Po každém tréninku, nebo alespoň jednou týdně, bychom si měli dopřát dávku relaxu pro regeneraci tělesného i duševního zdraví. Ne všichni milují saunu, o které jsme psali v předešlém článku, a proto můžeme zvolit druhou variantu, tedy vířivku. Navíc vířivka zlepšuje celkový efekt z tréninku a uvolňUJE svaly.

Vířivky Hydropool mají speciálně navržený program pro sportovce. Jelikož se doporučuje po každém cvičení odpočinek celého těla, i naše vířivky mají speciální program - sports recovery - trvající 35 minut a je rozdělený do čtyř fází, které jsou speciálně navržené tak, aby se promasírovalo celé tělo. 

1. fáze je dlouhá pět minut a nachází se v zóně 1, tedy v jádru vířivky. Trysky, které se jsou umístěné z každé strany naší páteře, jemně masírují hluboké paraspinální svaly. Tyto svaly podporují páteř a umožňují provádět celou řadu pohybů, proto je tato masáž velmi účinná a to především pro atlety. 

2. fáze je protiproudová. Naše pánev může bránit toku krve zpět do srdce a to díky přemnožení toxinů v nohách. Je velmi důležité uvolnit toto místo, aby krev mohla proudit bez překážek zpět, a také vytvořit podtlak na pánev a tím eliminovat toxiny. Druhá fáze se nachází v zóně 2, masíruje především spodní část těla a uvolňuje napětí, které může bránit v prokrvování těla.

3. fáze se nachází ve stejné zóně jako ta předešlá. Je to nejdelší část celého procesu, která trvá dvacet minut. V této fázi budou relaxovat naše nohy. Nohy si natahneme před sebe. Tato masáž ve vzduchovém módu nám nohy velmi odhlehčí a aktivuje krevní oběh. Vodní trysky budou dále masírovat spodní část těla a umožňovat i masáž celého těla. 

Světla ve vířivce se nám rozsvítí a cirkulují prostřednictvím barev, aby jsme mohli dosáhnout stavu naprosté pohody. Po tomto programu se nám rozsvítí jen červená barva, která skvěle ovlivňuje naší vitální energii.

4. fáze se jmenuje reflexní a je dlouhá 5 minut. Po uvolnění celého těla následuje poslední , uvolnění nohou. Tyto trysky hloubkově promasírují a prokrví chodidla, které jsou většínou nejvíce zatěžovanou částí těla při sportu a proto je velmi důležité na ně nezapomenout při naší regeneraci. 

  • Přečteno: 211
Joomla SEF URLs by Artio
Napište nám!

Chcete znát cenu, možnosti financování či zaslat více referencí?
Nebo si domluvit návštěvu našich showroomů?

Neváhejte nám položit jakýkoliv dotaz!